Растат в мамини тумбачета ЮНСКИ пеленачета!!! Тема № 5

  • 13 289
  • 279
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 165
Yaya и аз съм с ниско кръвно по принцип - вчера го мерих 93/54 беше, питай най-добре утре лекарката Wink

# 136
  • Мнения: 69
somebody, уникални рокли! WOOOW!! Браво на теб, страхотни са! Аа, сърбят ме ръчичките да се развихря и аз Simple Smile Въздържам се само, защото доста похарчих миналия уикенд в Пловдив за блузки и сутиени Simple Smile Но май тия дни ще посетя някой магазин.
somebody, ти откъде си взе дрехите? Ако вече си писала, не ми отговаряй, сега ще прочета подробно отговорите ти Simple Smile

Весела вечер на всички!

Последна редакция: вт, 18 ное 2008, 12:57 от KaterinkaM

# 137
  • Мнения: 1 425
Здравейте!

Ние се завърнахме в Швейцария снощи късно, защото единия влак имаше закъснение и си изпуснахме връзката  Sad. После чакахме един час на гарата, докато дойде следващия влак и пак трябваше да сменяме на Базел. Добре, че реших да проверя дали наистина влака за Берн е на този коловоз, на който ми го записа служителката на гарата, иначе щяхме да се закараме до Женева. Днес съм страшно уморена от това пътуване, а и децата също.

Somebody, имаш много сладко коремче, а дрехите са много хубави.

Франческа, ти към коя телевизия работиш, ако не е тайна?


А до кога смятате да пиете фолиевата киселина?
Едни казват, че се пие до 12-13 г.с., а други до края на бременността.
И аз знам,че до към края на първия триместър се пие фолиевата киселина.Но за всеки случай ще попитам доки в сряда.  bouquet

Аз ще пия фолиева киселина до края на бременността, защото ми е заедно с витамините, които ми даде лекарката. Сестра ми също пие още фолиева киселина (в седмия месец е), но първите три месеца е пила 800 мг, а сега пие по 400мг.

Лека вечер!

 

# 138
  • Мнения: 255

Фолиевата киселина предизвиква гадене и повръщане.Много бременни започват да повръщат или да им се гади едва след като започнат приема на ФК.
[/quote]


Тогава какво-трябва да я спра ли?При мен така се получи,значи не съм си въобразявала-възможно е.   smile3511

# 139
  • Мнения: 168
Здравейте,може ли и на мен парола за албумчето.
 
 

# 140
  • Мнения: 216
Катя, за фолиевата имаш предвид микрограма, не милиграма, защото моите витамини имат 2.5 пъти повече от препоръчителната дневна доза и са с 1мг. А фк е препоръчителна и за възрастни- важна е за мозъка.

# 141
  • Мнения: 1 425
Катя, за фолиевата имаш предвид микрограма, не милиграма, защото моите витамини имат 2.5 пъти повече от препоръчителната дневна доза и са с 1мг. А фк е препоръчителна и за възрастни- важна е за мозъка.



Да, това имах предвид, но не можах да намеря буквата на клавиатурата  Embarassed.

# 142
  • Мнения: 753
Здравейте!
Относно боядисването - не го правя по принцип, но и не бих рискувала с амонячни бои. Знам, обаче, че много майки са го правили и нищо не е ставало. Но защо този риск?....
Подстригването...всеки си има основания, предната бременност просто не исках да се стрижа и косата ми беше станала до кръста, но етажирана, е, като тръгнах да раждам беше страшно неудобно - по съвет на майка ми я сплетох, че иначе не ставаше. Просто само веднъж и бях подрязвала краища през бременността. Тогава имах чувството на загуба, ако я подрежа много /просто не исках да си я дам Simple Smile и така. Но иначе са само суеверия - "да не се отреже на момченцето..." и т.н. И този път е станала доста дълга, но си я харесвам и няма много да я подстригвам.
След предното раждане тя беше много изнемощяла, но един месец след появата на бебо я подрязах и така живна...много хубава беше.
При мене за съжаление много рядко действат бабешки лекове за гърло и хрема. През бремнност гледам да съм внимателна и веднага ходя на преглед и действам - лекарят ми не изписва за щяло и не щяло лекарства. Дори в спешния център Лора са били винаги много внимателни към бремнни относно лекарства.
Все още се доизлекувам с Биопарокса и съм по-добре. Лепнах от малкия много червено гърло и хрема. Успокоиха ме, че каквото кара дечко, ще карам и аз Simple Smile Това са рисковете на втори, трети бебета за съжаление.
Хубав ден!

# 143
  • София
  • Мнения: 2 132
Здравейте момичета,
аз вчера си правих изследвания за токсоплазмоза и след малко отивам за резултатите.Видях си ги вчера в интернет, но не пише референтни стойности и сега ще ида да си питам на място. Иначе страшно главоболие ме мъчи трети ден..е днес е доста по-добре де, но вчера нямах сили да седя да чета пред компютъра.
В неделя ходих в НДК на изложението и пробвах едни дънки на фирма Рени. Ето тези  http://www.reni-fashion.com/models/m013a.html
Е, няма по удобна дреха. Не си ги взех обаче, защото незнаех дали да си взема тези, които ми станаха или по-голям номер.Продавачката каза, че са прани и няма да се свиват само ще се отпускат като дънки си и аз не можах да реша.

# 144
  • Мнения: 199
добро утро  Simple Smile
Аз утре ще си правя ранния БХС и отново ще закъснея за работа и в тази връзка се чудя дали вече да кажа поне на шефа. Вие казахте ли вече? И без това скоро ще почне да личи видимо и ще ме надушат клюкарките от от офиса... Съвет?

# 145
  • Мнения: 165
добро утро  Simple Smile
Аз утре ще си правя ранния БХС и отново ще закъснея за работа и в тази връзка се чудя дали вече да кажа поне на шефа. Вие казахте ли вече? И без това скоро ще почне да личи видимо и ще ме надушат клюкарките от от офиса... Съвет?
Според мен по - добре  шефа да разбере от теб, а не от клюките в офиса Simple Smile
Моя вече знае, но при мен се наложи да обясня защо съм в болницата..иначе мислех да поизчакам до края на този месец Simple Smile

# 146
  • Мнения: 199
И аз края на месеца чаках ама той пък почти дойде. Не че нещо се притеснявам от проблеми или нещо такова, напротив, ама ...  Embarassed

# 147
  • Мнения: 639
Здравейте, мили момичета! Само 2-3 дни не бях влизала в Интернет, а сте изписали толкова много ...
cvetemama и bambino4ka, искрено съжалявам за болката ви! Пожелавам ви всичко лошо да е останало зад гърба ви и да ви предстоят много прекрасни мигове!

Пия само фолиева киселина, още преди да забременея (от края на юли започнах), не ми се е отразила по никакъв начин - нито ми се повиши апетита, нито ми се гадеше.
За килограмите - качили сме 3,5кг до момента. От тях - бъдещият татко - 3, а моят принос е 0,5  Laughing Шегуваме се, че той сигурно носи близнаци  Whistling
За дрехите - все още всичко ми става, но си взех 3 блузона и 2 клина (не от магазин за бременни) и еднин панталон за бременни (ама ми е доста големичък все още). Като имам възможност, че направя и кача снимки.
Greenlife, можеш ли да ми кажеш каква е тази индийска къна, с която се къносваш? Ако можеш да ми опишеш кутийката/пакетчето или да сканираш, за да видя? Ще съм ти много благодарна! Аз също се къносвам в червено, опитала съм доста къни, последно се спрях на индийска (пакетче с индийка с точка на челото - май ти точно тази имаш предвид, че е "бързата"), но откакто забременях, не смея да се къносвам - не е фатално, нямам още бели коси и по-скоро за нюанс и подхранване се къносвам. Благодаря ти предварително!

Хубав и спокоен ден ви пожелавам!   bouquet

# 148
  • Мнения: 753
С първата бременност казах по принуда в 4ти месец.
Не бих бързала и сега, ако бях в офис /бачкам от дома като самостоятелен проектант/. То и лекарите казват, че не се знае до 3ти 4ти месец, пък и не исках да ме коментират. Бях казала единствено на колегата по офис /тогава/, защото ходех да повръщам Simple Smile.
А как стана :
Една колежка черпеше, че ще става баба и двама колеги си казаха за техните съпруги, че очакват еди кога си. Тогава касиерката попита "Ако има още да казват, да казват, че да изненадаме шефа дружно". Аз си казах, че ще е нагло да не кажа сега, а после да ми проличи и така Simple Smile
Иначе до 13-14-15та седмица не бих казала, за да съм по-спокойна и да не ме обсъждат.
Не, че после не ми беше приятно все да ми пипат корема....Simple Smile

# 149
  • Мнения: 199
Amorevole  ами не мога да кажа марка на къната, даже кафявата и червената са различни марки. Пакетчета са, няма кутийка, нещо на индийски пише и някакви рисунки на индийки има на кафявата, а на червената ръце на шарки с къна.  Няма как да сканирам, защото си взех голяма разфасовка и са още пълни. Мисля, че в който и индийски магазин да отидеш трябва да има оригинални и като питаш колко се стои и ти кажат 2-3 часа, значи трябва да са ок. Моята даже се накисва от предната нощ и на другия ден я ползваш. На пакета го пише на английски.  Мисля, че оригиналната червена къна е доста светла и е хубаво да и се прибави поне малко кафяво за по-тъмно червено, да не стане морковено.
Точно за тази с индийката с точката имам предвид, че е бързата  Simple Smile

ayas аз се чудех на шефа дали да кажа, да не ми брои за самоотлъчка закъсненията заради прегледи, а на останалите в офиса след месец на коледното парти може и да им кажа  Wink Но пък може да кажа само, че съм на лекар и той тактично няма да ме разпитва на какъв, дори и да се досеща нещо. Уфффф като взема така да се чудя за нещо.... Иначе и аз си имам любима колежка на която съм казала.
 

Общи условия

Активация на акаунт